Mommy makeover – cesta k telu ako pred pôrodom

Autor:

Tehotenstvo je krásne obdobie života ženy, no spolu s pôrodom a dojčením zanechajú na tele výrazné, často nežiaduce stopy. Aj pre mamičky, ktoré chcú mať po deťoch štíhly driek, pevné prsia či tvarované boky však existuje riešenie. Operácia "mommy makeover" kombinuje viacero zákrokov plastickej chirurgie vykonaných naraz, v rámci jedného termínu.

Čo je zákrok mommy makeover?

Predstavuje kombináciu viacerých, individuálne zvolených zákrokov, vykonaných naraz, teda v rámci jedného termínu. Pre ženu to znamená jednu hospitalizáciu, jedno uvedenie do anestézie a jednu rekonvalescenciu.

Mnohé dámy sa po deťoch odrazu cítia ako v cudzom tele. Strácajú tak pocit ženskosti, príťažlivosti, a tým aj zdravé sebavedomie. Estetická medicína však prináša komplexné riešenie – unikátnu plastickú operáciu "mommy makeover", teda "premenu na opäť krásnu a pôvabnú mamu". Tento koncept je mimoriadne populárny v zahraničí a je dostupný už aj na Slovensku. Vďaka moderným technológiám a skúsenostiam overených plastických chirurgov je dnes podstúpenie takejto kombinovanej "premeny na počkanie" oveľa bezpečnejšie, ako v minulosti.

Fotolia 92487483 Subscription Monthly M
Zákrok mommy makeover

Najčastejšie operované partie pri mommy makeover

Najnamáhanejšími partiami na ženskom tele súvisiace s obdobím tehotenstava, pôrodom a následným dojčením sú prsia a brucho a v niektorých prípadoch aj intímne partie.

Najmä v oblasti brucha a pŕs sa môžu vyskytnúť neestetické strie – drobné jazvy vznikajúce v dôsledku rapídneho natiahnutia kože. Na prsiach si vyberá osobitú daň dojčenie. Tvar a veľkosť prsnej žľazy sa pri dojčení zmenia, po jeho ukončení tak prsia môžu zostať asymetrické a tiež stratiť získaný objem, čím nepekne ovisnú.

Nepríjemný býva aj prebytočný tuk usadený v problematických ženských partiách, ako sú bruško, boky, stehná či zadok. Na druhej strane, aj rapídny pokles hmotnosti po pôrode môže viesť k ešte výraznejšiemu ovisnutiu nadbytočnej kože. Ani cvičenie a zdravá strava preto nie sú istou zárukou, že mamička dostane svoje telo späť do ideálnej formy.

Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé zákroky, ktoré sa dajú vykonať na už spomínaných partiách, tak aby sa mamička opäť cítila dobre vo svojom tele a nadobudla tak stratené sebavedomie.

fotky pred a po mommy makeoveru - plastika brucha a pŕs
Modelácia spolu so spevnením prsníkov a abdominoplastika (operácia brucha) -  fotografie "Pred" a "Po" zákroku

Výhody mommy makeover

Azda najväčšou výhodou takéhoto konceptu kombinovaných zákrokov "mommy makeover“ je práve to, že sa všetky zákroky vykonajú naraz v rámci jednodňovej chirurgie. S tým súvisí aj to, že pacientka platí iba raz za hospitalizáciu a anestéziu a raz podstupuje hojenie zoperovaných partií.

Efekt takejto operácie je viditeľný okamžite a pri dôslednom dodržiavaní pokynov lekára aj dlhodobý.

Je to komplexný prístup, ktorý rieši viacero estetických a zdravotných problémov naraz a preto dokáže výrazne mamičkám pomôcť cítiť sa znova príťažlivo, sebavedomo a najmä žensky.

Mommy makeover: jednotlivé zákroky

Prsia

fotky před a po zväčšenie prsníkov
Modelácia a zväčšenie prsníkov pomocou silikónových implantátov - fotografie "Pred" a "Po" zákroku

Brucho

  • Abdominoplastika (plastická operácia brucha) – odstránenie kože a podkožia s tukom, spevnenie rozostúpeného brušného svalstva pri diastáze
  • Miniabdominoplastika (plastická operácia podbrušia) – odstránenie kože a podkožia s tukom v oblasti podbrušia, spevnenie povoleného svalstva pod pupkom
  • Liposukcia (odsatie tuku)
  • Lipotransfer – presunutie tuku z problémových do želaných partií (napr. prsia, pery a i.)
fotky před a po abdominoplastike
Plastická operácia brucha (abdominoplastika) - fotografie "Pred" a "Po" zákroku

Boky, stehná, paže

  • Liposukcia
  • Lipotransfer
  • Lifting, thigh lift, brachioplastika – odstránenie nadbytočnej kože a podkožia
fotky pred a po liposukcii
Liposukcia stehien - fotografie "Pred" a "Po" zákroku

Intímne partie

  • Labioplastika (operácia malých a veľkých pyskov).
  • Femilift (miniinvazívna laserová rejuvenizácia vagíny) – obnovenie kvality sliznice pošvy, redukcia popôrodných bolestí v oblasti rodidiel, eliminácia zápalov a i.

Na čo sa pripraviť?

Operácii "mommy makeover" rovnako ako každej inej predchádzajú konzultácie, na základe ktorých chirurg posúdi váš zdravotný stav, anamnézu aj možné kontraindikácie vybraných zákrokov (cukrovka, vysoký krvný tlak a i.).

Súčasťou prípravy je aj absolvovanie interného vyšetrenia. Lekár môže, ako predpoklad k vykonaniu operácie, od vás požadovať istú redukciu hmotnosti.

Prvý týždeň po operácii je pre ženu náročný a musí sa šetriť, preto je lepšie
zabezpečiť si odvoz z kliniky a tiež náhradnú starostlivosť o deti. Vzhľadom na viacero zákrokov je nevyhnutná dlhšia doba na rekonvalescenciu. Starostlivosť si vyžadujú aj pooperačné jazvy. Pacientka nosí kompresnú spodnú bielizeň v závislosti od operovaných partií.

Publikované: 09.10.2019

Abdominoplastika (Operácia brucha) - Novinky

Diskusia k téme

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.