Botox a ovisnuté očné viečko

LiaLia
LiaLia
26. 4. 2022 · Posledná odpoveď: 11. 5. 2022

Dobrý deň, po botoxe mi kleslo pravé viečko. Okrem toho, že je viditeľne poklesnuté (oproti ľavému viečku) svrbí ma a je opuchnuté. Zaujíma ma, či táto skutočnosť bola spôsobená tým, že pani doktorka mi botox zle aplikovala, alebo tým, že moje svaly nezvládli udržať tie zrelaxované svaly, ktoré sú po botoxe. Tiež ma zaujíma ako sa toho čo najskôr zbaviť. Po 7 dňoch mi bol dopichavaný botox na pravej strane k vlasom - 2 vpichy, aby sa mi viecko vydvihlo - bez výsledku, cítim sa ešte horšie. Dnes je 21 deň a svrbenie a opuch pretrváva. Ďakujem za rady. Livia.

Reklama

odpovedí (6)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
AJD - súkromná klinika estetickej medicíny a dermatovenerológie
Žiadne recenzie
2 adresy v Bratislavský kraj, Košický kraj... . 3. 5. 2022
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň,
určite odporúčam konzultovať pretrvávajúce obtiaže s danou klinikou prípadne konkrétnym lekárom, ktorý výkon robil. Efekt botulotoxínu pretrváva 3-6 mesiacov, následne sa dostanete do východzieho stavu. Ak poklesnú viečka po aplikácii, malo by sa toto upraviť približne do mesiaca spontánne. Ak sa tak nestane a stále pretrváva svrbenie a opuch, prípadne sa prejavy zhoršujú pravdepodobne bude treba nasadiť liečbu na odstránenie opuchu a svrbenia.
Držím palce,

S pozdravom
AJD esthetic clinic
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Dobrý deň,
odporúčam konzultovať u svojho lekára. Malo by sa upraviť. Efekt môže vydržať aj 9 až 12 mesiacov.

S pozdravom
MUDr. Kitti Máčadiová
Klinika YES VISAGE
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Dobrý deň,
Odporúčam kontaktovať svojho lekára. Efekt môže vydržať aj 9 až 12 mesiacov.

S pozdravom
MUDr. Mária Rakúsová
Klinika YES VISAGE
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Katarína Vozárová
Žiadne recenzie
Košice . 3. 5. 2022
Dobrý deň. Jedným z rizík pri aplikácii botoxu je pokles viečka. Odznie spontánne, väčšinou do mesiaca. Ohľadom opuchu a svrbenia odporúčam kontaktovať príslušné pracovisko, kde Vám ho aplikovali.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
Prajem pekný deň,
pri aplikácii Botoxu býva ako nežiadúci účinok pokles viečka , výhoda je odoznenie efektu Botoxu odoznie aj sprievodný nežiadúci efekt . Niekedy to môže byť sprievodný jav príliš nizko aplikovaného botoxu, Ale odozneje to určite. Ku svrbeniu a
Premium
Dobrý deň ,potrebné je predovšetkým vylúčiť iné príčiny opuchu a svrbenia
. účinok botoxu pominier do 3 mesiacov a v prípade ak stav súvsí s aplikáciou , dôjde k zlepšeniu. aplikovaný toxin môže nepravidelne difundovať do okolia, nemusí ísť o chybu aplikácie.
WhatsApp
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Botulotoxín
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 5. 3. 2020
Blefaroplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 21. 6. 2018
Blefaroplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 4. 5. 2021
Botulotoxín
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 16. 2. 2022
Kyselina hyalurónová
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 7. 2. 2023
Mastopexia
7 odpovedí, najnovšia odpoveď: 12. 6. 2012
Botulotoxín
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 5. 2. 2024
Liposukcia
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 29. 9. 2013
Blefaroplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 17. 2. 2012
Botulotoxín
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 17. 5. 2017

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi