Implantáty Polytech rozširujú záručný program

Autor:

Okrem veľkosti, povrchu, typu, profilu a ďalších dôležitých vlastností by mal byť jedným z kritérií výberu implantátu aj záručný program. Spoločnosť Polytech záručný program na svoje prsné implantáty zásadne rozšírila. Čo v rámci záruky ponúka?

Plastika pŕs s implantátmi Polytech

Ak si vyberiete prsné implantáty Polytech, čaká na vás naozaj zaujímavý záručný program s názvom Implants of Excellence, ktorý je od marca roku 2019 ešte rozšírený o ďalšie výhody pre vás. Záručný program sa vzťahuje aj na exkluzívnu sériu odľahčených implantátov B-Lite. Rovnako tak, sa snaží nemecký výrobca prsných implantátov Polytech dbať na maximálne bezpečie a kvalitu, a teda nechýba ani záručný program šitý na mieru.

"Polytech je popri niekoľkých ďalších značkách medzi ženami na Slovensku známy výrobca už viacero rokov. Reklamácie sú zriedkavé no ako pri žiadnej značke nie sú nulové. Preto je záručný program jedna z hlavných tém na konzultáciách popri výbere vhodného tvaru a veľkosti implantátov. Životnosť a podmienky reklamácie zaujímajú nielen pacientky ale aj nás lekárov. Aktuálne a pravdivé informácie sú nevyhnutné pre výber značky, ktorú preferujem pri konkrétnych predstavách, požiadavkách a očakávaniach ženy na konzultácii. Čím širší výber, tým slobodnejšie rozhodovanie", vysvetluje MUDr. Marian Koperniech

Záručný program Implants of Excellence

Záručný program sa vzťahuje na všetky výkony plastickej chirurgie - zväčšenie pŕs, modeláciu prsníkov aj rekonštrukciu prsníka. Nemecká značka každý prsný implantát testuje a ich kvalitu rieši s najväčšou prioritou. Polytech si za kvalitou svojich implantátov stojí, preto nemá problém ponúknuť rozšírený záručný program.

Na čo všetko máte právo v prípade "reklamácie" Polytech implantátov? >>

Prsné implantáty s povrchom: Služby: 
MESMO®sensitive

Doživotná záruka a výmena zadarmo v prípade:

  • úniku materiálu súvisiaceho s celistvosťou obalu
  • ruptúry (pretrhnutia)
Microthane®
POLYtxt®
POLYsmoooth ™
Dodatočná záruka: Náhrada implantátu v prípade kapsulárnej kontraktúry III. a IV. stupňa
MESMO®sensitive Bezplatná výmena do 10 rokov od operácie.
POLYtxt®
Microthane® Bezplatná výmena do 15 rokov od operácie, vrátane bezplatnej výmeny kvôli rotácii.

Pozn. Neplatí pre implantáty> 700 ml

Kapsulárna kontraktúra

"Kapsulárna kontraktúra je neprimerané stvrdnutie prsníka na podklade zhrubnutia jazvy v bezprostrednom okolí implantátu. Toto stvrdnutie vzniká s odstupom dlhšieho času od operácie, spôsobuje zmenu konzistencie, tvaru a/alebo polohy implantátu. Príčiny môžme považovať za multifaktoriálne, čiže kombinácia ( chronická infekcia/ biofilm, primárna alebo sekundárna kontaminácia povrchu implantátu, poranenie tkaniv v bezprostrednom okolí impantátov, skoré či neskoré serómy, hematómy a pod..)  V našich podmienkach sa o presnú štastiku rádovo na stovkách žien nemôžme opierať. Musíme si pomôcť zahraničnými veľkými štúdiami, pri ktorých obmedzíme štatistické skreslenie. (to, že ženy nechodia pravidelne na kontroly mnoho rokov, aj keď  napríklad v mojej ambulancii to majú bezplatne, často stratíme kontakt s pacientkami ich sťahovaním a zmenou tel. čísla alebo mena /svadba,rozvod./ atď. ) Percentuálne sa môžme pohybovať výskytom niekde do 10 % operovaných žien," hovorí ku kapsulárným kontrakturám MUDr. Marian Koperniech.

Ruptúra implantátov

"Ruptúra implantátov značky Polytech sa pohybuje na úrovni 2 % v týchto veľkých štúdiách. Osobne som ruptúru implantátov s povrchom Microthane ešte nezaznamenal," pokračuje lekár.

Rotácia implantátov

"Pod rotáciou rozumieme zmenu polohy implantátu v kavite (kapse) spôsobujúcu aj zmenu tvaru prsníka. Tento stav sa vyskytuje aj pri okrúhlych implantátoch a nielen pri anatomických, ako sa niektorí mylne domnievajú. Najčastejšie sa otočí implantát svojou bázou dopredu," vysvetluje lekár.

"Príčin vzniku týchto komplikácií je viacero a nie vždy sa dajú odhaliť, respektíve im zabrániť. Ani u aktívnych sportovkýň sme nezaznamenali vyššie riziko reklamácií. Pri dodržaní postupov a odporúčaní plastického chirurga o šetriacom režime v pooperačnom období by malo byť riziko komplikácií nízke", uzaviera MUDr. Marian Koperniech.

Implantáty Polytech
Prsné implantáty Polytech

Nezabudnite sa registrovať

Každá z pacientok obdrží po zväčšení pŕs "pas", kde je presne uvedené, aké prsné implantáty Polytech boli v jej prípade použité. K úspešnému zapísaniu do programu budete tento pas potrebovať.

Registrácia nie je povinná, ale ak chcete využiť všetky výhody, ktoré tento program ponúka, musíte sa registrovať najneskôr do 6 mesiacov od operácie. V takom prípade je bohužiaľ registrácia nutná.

Ako sa registrovať:

on-line >>

e-mailom >> (v brožúre nájdete na strane 13 registračný formulár)

Po registrácii vám najneskôr do 2-3 mesiacov príde do schránky osobná členská karta a všetky potrebné dokumenty k záručnému programu.

Prečo je registrácia taká dôležitá? Vďaka tejto evidencii má Polytech presný prehľad o tom, koľko prsných implantátov bolo vložených. Navyše raz za rok posiela na vami uvedenú adresu dotazník. Jeho úspešných vyplnením sa záručná doba implantátov predĺži ešte o rok. Prečo taký prieskum? Spoločnosť Polytech chce, aby ste o svojich implantátoch boli vždy dobre informované.

"Každá klinika alebo plastický chirurg sa v takýchto prípadoch riadi vlastnými podmienkami, ktoré sú predmetom konzultácie, poučenia a infomovaného súhlasu pred každou operáciou. Náklady na operáciu zaŕňajú mnoho položiek / použitý materiál, lieky, personál, anestézia, ambulantné kontroly a mnoho ďalších /, niektoré z nich hradí pacient, iné lekár a dodávateľ. V prípade značky Polytech je po splnení záručných podmienok dodaný nový pár implantátov zdarma. U mňa napríklad záleží od typu reoperácie, od jej materiálnej a technickej náročnosti, uplynutej doby od prvotnej operácie atď., podľa ktorých zvolíme pri konzultácii postup riešenia. Reoperácie, pri ktorých je celý náklad na lekárovi/klinike, sú zvyčajne tie do 24 hodín po operácii," vysvetluje MUDr. Marian Koperniech.

Čo robiť v prípade výmeny prsného implantátu Polytech

Aby ste mohli uplatniť záruku, je potrebné podstúpiť operáciu u kvalifikovaného chirurga či kliniky. Určite musia pri zákroku používať schválenú techniku a postupy.

Ak sa u vás objavia problémy spojené s plastikou pŕs, určite navštívte lekára, ktorý vás operoval. Len on dokáže správne odhadnúť, či sa jedná o bežný pooperačný stav, alebo je s implantátom niečo v neporiadku.

Váš operatér následne určí, či je nutná výmena implantátu z uvedených dôvodov (rotácia, prasknutie, kapsulárna kontraktúra, dislokácia), ktoré spadajú do záručného programu. V neposlednom rade zaobstará fotografickú dokumentáciu pred tým, než bude implantát vymenený. Plastický chirurg či klinika vytiahnutý implantát následne posiela spoločne so zdravotnou dokumentáciou k preskúmaniu.

Firma Polytech ponúka v rámci záručného programu výmenu nielen za rovnaký typ implantátu, ale aj za iný tvar či veľkosť.

"Doteraz tých reklamácií bolo naozaj málo, no firma Polytech reagovala promptne a profesionálne," popisuje spoluprácu lekár.
Implantáty Polytech
Implantáty Polytech

Kedy nemôžete uplatniť reklamáciu na implantáty Polytech

V niekoľkých prípadoch nie je možné uplatniť reklamáciu u výrobcu prsných implantátov:

  • Pokiaľ dôjde k poškodeniu implantátu pred alebo počas plastiky pŕs
  • Ak sa implantát poškodí pri vyšetrení mamografom.
  • Ak sa silikónový implantát poškodí pri nehode alebo pri poranení.
  • Pri komplikácii vo forme hematómu, infekcie a serómu pri alebo tesne po operácii.
  • Ak sa prsný implantát poškodí pri otvorenej alebo zatvorenej kapsulektomii.
"Osobne som sa v mojej praxi nestretol s poškodením implantátov "zlým" zaobchádzaním. No rizikové obdobie je približne 6 týždňov po operácii počas ktorého ak žena nedodržiava šetriaci režim, môže dôjsť k posunu implantátov, k tvorbe tekutiny a tým zväčšeniu kavity (kapsy) s rizikom otočenia implantátov. K otočeniu implantátov dochádza najčastejšie pri väčších prsiach po výraznejšom schudnutí. V tom prípade ale už nehovoríme o komplikácii ale skôr o vývoji, lebo ľudské telo sa časom mení. Aj v takýchto prípadoch máme na výber viacero možností od výmeny implantátov, modelácie prsníkov alebo kombinácie postupov," uzatvárá článok MUDr. MUDr. Marian Koperniech.

Aktualizované: 29.05.2019

Diskusia k téme

Zväčšenie prsníkov (Augmentácia) - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.