Prim. MUDr. Hana Zelenková Ph.D

Prim. MUDr. Hana Zelenková Ph.D

(1 Recenzia)·100% odporúča
Ohodnotiť
MUDr. Pribulu 2, Svidník, Prešovský kraj
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Prim. MUDr. Hana Zelenková Ph.D
Prim. MUDr. Hana Zelenková Ph.D
(1 Recenzia)·100% odporúča
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.

Informácie

Ambiciózna, talentovaná, vzdelaná a mimoriadne ľudská – tieto vlastnosti dokonale vystihujú MUDr. Hanu Zelenkovú, lekárku, primárku a v neposlednom rade aj prezidentku Európskej a Slovenskej spoločnosti estetickej dermatológie.

Svoju celoživotnú cestu odštartovala na Lekárskej fakulte UJEP v Brne, ktorú úspešne absolvovala v roku 1973. Už ako malé dievčatko musela čeliť rôznym kožných ochoreniam, ktoré boli zároveň aj určitým impulzom jej záujmu o dermatovenerológiu. Tej sa ďalej venovala v Bratislave, na Lekárskej fakulte UK, kde v roku 1976 úspešne získala 1 a 2 špecializačnú skúšku.

MUDr. Hana Zelenková síce pochádza z Brna, avšak svoju pracovnú kariéru začala na Slovensku na kožnom oddelení NsP v Prešove. Síce veľmi mladá, ale plná odhodlania prijala po siedmych rokoch práce kožnej lekárky post primárky kožného oddelenia v NsP Svidník, kde pôsobila 20-rokov.

V roku 2000 založila vo Svidníku neštátne zariadenie so zameraním na dermatovenerologické ochorenia s názvom DOST, ktoré bolo v tom čase ako jediné svojho druhu sanatórneho typu. Neustále je publikačne a vedecky činná, pričom je spoluautorkou mnohých výskumov vrátane využitia karboxyterapie, teda aplikácie plynových injekcií v rôznych medicínskych odvetviach.

Na konte má viacero ocenení, z ktorých nám nedá nespomenúť zisk zlatej plakety SLS či zápis do publikácie združujúcej významných celosvetových dermatovenerológov. Nezaostáva však ani s vyznamenaniami z rúk Poľskej spoločnosti pre estetickú dermatológiu, Japonskej spoločnosti so zameraním na plastickú chirurgiu a tiež aj niekoľko domácich vyznamenaní od primátora mesta Svidník za rozvoj mesta.

MUDr. Zelenková Hana sa zameriava na veľmi široký okruh dermatovenerologických ochorení, či už sa týkajú detských pacientov alebo dospelých. Lieči tak ochorenia spadajúce do lekárskej mykológie, ako aj estetickej dermatológie.

MUDr. Zelenková Hana pracuje v dermatovenerologickom oddelení sanatórneho typu DOST, ktoré sa nachádza v Svidníku na ul. MUDr. Pribulu 2.

MUDr. Zelenková sa plynule dohovorí v ruskom, anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku. Okrem dermatovenerológie je jej vášňou aj šport, konkrétne šerm, v ktorom je rovnako úspešná ako v medicíne. Veľmi rada cestuje, spoznáva nové krajiny, ľudí a kultúry.

Certifikáty

  • Dermatovenerológia

Členstvá:

  • Slovenská spoločnosť estetickej dermatológie a kozmetiky

Recenzie (1)

5.0
priemerné hodnotenie
100% odporúča

žena s velký Ž

Kliniky

DOST

DOST

Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.