hrbol

patricia211
25. 11. 2009 · Posledná odpoveď: 14. 8. 2011

Dobrý deň, mám na nose hrbolček a chcela by som vedieť, či existuje spôsob ako ho čo najšetrnejšie odstrániť, teda zachovať pôvodný tvar nosa, špičku a všetko ostatné. Nos nemám veľký, vadí mi na ňom len ten hrbol. Dal by sa nejako zbrúsiť alebo je treba nejak "lámať" celú kosť? bojím sa totiž, ako by sa zrástol. Ďakujem za odpoveď

Reklama

odpovede (3)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Jaroslav Hirňák
MUDr. Jaroslav Hirňák
Žiadne recenzie
14. 8. 2011
Dobrý večer.
Váš dotaz je více než rozpačitý......29.000.-CZK
Pokud se rozhodnete pro naše pracoviště,objednejte se prosím na konzultaci.Lze telefonicky na recepci kliniky.
MUDr.Jaroslav Hirňák
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
prajeme Vam dobry den, predovsetkym je potrebne vas vidiet, posudit stav, urcitie vam potom poviem viac. Je moznost, ak mi zaselete foto , ale skutocne najlepsia volba je osobne stretnutie,
Ak mate zaujem o konzultaciu, prosim, ozvite sa mi spatne mailom, alebo priamo.

S pozdravom,
dr d guba, Phd,
primar odd plast chirurgie ULK, Bratislava
Premium
MUDr. Jozef Hedera
Bratislava . 25. 11. 2009
Všetko zavisí od veľkosti hrbolu.Pokiaľ nedôjde pri brusení k otvoreniu nosových kostí/treba si to predstaviť ako keď odstránite vrchol strechy domu/,tak postačí brusenie.Ak sa raz strecha otvorí, treba ju uzavrieť,lebo by bola na nose hmatná deformita.Ak je nos dostatočne úzky,možno na tento uzáver použiť kúsky chrupavky z nosovej prepážky,bez nutnosti lámania kostí.Ak je nos široký,resp.otvory po znesení hrbolu, je lámanie kostí nevyhnutné.Treba si uvedomiť,že akékoľvek znižovanie chrbta nosa vedie opticky k rozširovaniu nosa,preto je lámanie kostí väčšinou nevyhnuté a Váš strach z tohto úkonu je neopodstatnený.Samozrejme všetko treba vidieť,v prípade záujmu o bezplatnú konzultáciu volajte ,prosím.
S pozdravom MUDr.Jozef Hedera
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 29. 7. 2014
Rhinoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 14. 3. 2023
Rhinoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 30. 9. 2014
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 3. 3. 2014
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 7. 4. 2013
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 27. 12. 2022
Rhinoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 26. 11. 2020
Rhinoplastika
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 3. 10. 2018
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 19. 10. 2020
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 1. 2009

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi