Ako získať väčšie, prirodzené prsia, použitím implantátu v kombinácii s vlastným tukom?

Autor:

Pacientky, ktoré si prajú zväčšenie prsníkov s prirodzeným výsledkom, môžu teraz využiť jedinečnú technológiu kombinácie vlastného tuku a moderných prsných implantátov spoločnosti Motiva®. S MotivaHybrid™ môžu pacientky získať atraktívne plné prsia aj prirodzený pocit. Prečítajte si viac o MotivaHybrid™ v tomto článku.

Kedy je vhodné skombinovať operáciu zväčšenia prsníkov pomocou implantátov s lipofillingom? 

Prsné implantáty majú určitý tvar daný výrobcom. Vložením prsných implantátov prsia získajú plnší vzhľad, ale pomerne často je vhodné upraviť i tvar prsníkov, dekoltu alebo medziprsníkovej ryhy. Vďaka lipofillingu je možné docieliť úpravy, ktoré by sme za použitia samotného implantátu nemohli vykonať.

Týka sa to napríklad vyplnenia jamky medzi prsníkmi, hornej časti pŕs alebo taktiež vyplnenie spodnej časti prsníkov v prípade tubulárnych pŕs alebo úpravy tvarovej asymetrie.

Spravidla je možné i u veľmi štíhlych pacientiok získať aspoň malé množstvo tuku, aby sa dal, napríklad, pekne vymodelovať priestor medzi prsníkmi alebo dekolt. Takto tiež dosiahneme to, že implantát bude menej nápadný. 

IMG 2674
Odsávanie tuku

Ideálne kandidátky pre MotivaHybrid™:

  • Pacientky, ktoré chcú plynulý prechod v hornej časti prsníkov alebo plnší dekolt
  • Pacientky, ktoré si prajú užšiu medzeru medzi prsníkmi
  • Pacientky trpiace asymetriou prsníkov
  • Veľmi štíhle pacientky, ktoré si želajú výrazné zväčšenie prsníkov s prirodzeným výsledkom
  • Pacientky, ktoré premýšľajú o sekundárnom zväčšení prsníkov, aby sa zbavili nesúmernosti alebo získali väčšie implantáty
  • Prenos tuku je možné vykonávať aj ako samostatnú operáciu v prípade, že sú príliš viditeľné okraje prsných implantátov alebo tvarové či objemové asymetrie

Ako sa tuk získava a ako prebieha hybridná operácia zväčšenia prsníkov?

Váš vlastný tuk odoberáme klasickou liposukciou pomocou tenkej kanyly 2,5 – 3mm. Následne sa tuk upraví niektorým zo známych spôsobov (sedimentácia, centrifugácia, filtrácia a čistenie alebo i obohatenie o kmeňové bunky). Z mojej skúsenosti je veľmi efektívne spracovanie získaného tuku systémom PureGraft, ktorý účinne, ale pritom veľmi šetrne, tzn. bez poškodenia tukových buniek, z odoberaného tuku odstraňuje všetky nežiadúce tekutiny, takže vo výsledku nám zostáva čistý, vysoko kvalitný a životaschopný tuk, pripravený pre lipotransfer.

Pri ňom sa pripravený tuk rovnomerne aplikuje špeciálnou tenkou kanylou 1,8 mm všade tam, kde je to potrebné. Prsia sa dajú týmto spôsobom ľubovoľne tvarovať. Jediné, čo je limitované, je množstvo maximálneho tuku, ktorý sa zmestí do prsného tkaniva a to je u každej pacientky iné.

Počas 3 mesiacov po operácii dôjde ku zmene objemu preneseného tuku cca na 60 % - 50 %, ale zvyšný objem tuku zostáva natrvalo a potom už priberá a chudne s vami.

 

IMG 2694
Prečistený tuk sa natiahne do striekačiek, aby sa následne mohol aplikovať

Ako vyzerá konečný výsledok zväčšenia prsníkov implantátmi v kombinácii s transplantáciou vlastného tuku?

Pomocou tejto operácie docielime veľmi stály výsledok. Implantát vydrží v tele pacientky mnoho rokov. Hneď ako sa transplantovaný tuk ujme, môžeme výsledok považovať za trvalý a nemusíme sa obávať, že sa tento tuk časom vstrebe. Čiže dosiahneme veľmi stabilný a trvalý výsledok.

Táto operácia sa skladá z troch zákrokov – liposukcie, augmentácie implantátom a lipofillingu. Je teda možné predpokladať, že by sa mohlo objaviť viac komplikácii?

Za predpokladu, že sa pacientka rozhodne pre skúseného plastického chirurga, ide o kombináciu zákrokov s relatívne malým množstvom možných komplikácií. To znamená, že riziko komplikácií tohto kombinovaného zákroku nie je vyššie než riziko komplikácií jednotlivých zákrokov.

Okrem toho je trvanie zákroku v porovnaní s klasickým zväčšením prsníkov iba implantátmi len minimálne dlhšie (cca o 20-30 minút), takže ani dĺžka operácie nemá za následok žiadne ďalšie riziko.

IMG 2684
Aplikácia tuku

Ako sú pacientky spokojné s výsledkom operácie s využitím tejto špeciálnej techniky MotivaHybrid™?

Pri operácii technikou MotivaHybrid™ sa stretávame s omnoho vyššou mierou spokojnosti, hovoria to samotné pacientky. Popri zväčšení prsníkov majú pacientky taktiež krásne tvarovanú postavu vďaka odsatiu tuku z miest ako sú boky či vnútorné stehná. V týchto oblastiach teda docielime výrazne lepšiu siluetu.

Prsia týmto spôsobom navyše môžeme zväčšiť omnoho prirodzenejšie, takže implantát nebude viditeľný a nikto na pohľad nespozná, že žena podstúpila zväčšenie prsníkov.

Aktualizované: 09.02.2021

Diskusia k téme

Zväčšenie prsníkov (Augmentácia) - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.