Neinvazívna liposukcia Coolsculpting pomôže s tvrdohlavým tukom

Autor:

Princípom kryolipolýzy je deštrukcia buniek podkožného tuku chladom. Zacielené tukové bunky skryštalizujú a dochádza k tzv. apoptóze, čo znamená programovaná bunková smrť. V rámci rozvoja zápalového procesu telo prirodzene istý počet týchto buniek (približne 20-27%) odstráni tak, že tuk z destruovanych buniek sa vylúči z organizmu ako voda a oxid uhličitý.

Čo znamená kryolipolýza a ako sa odlišuje od liposukcie?

Je to ošetrenie určené pre pacientov, ktorých trápia konkrétne oblasti uloženého tuku, ktorých sa nevedia zbaviť diétou a cvičením. Ide o metódu formovania a tvarovania postavy, nie prostriedok na chudnutie. Narozdiel od liposukcie ide o telu vlastný neinvazivny, prirodzený a nezvratný proces, ktorý nevyžaduje žiadnu dobu hojenia.

Od liposukcie sa tiež odlišuje tým, že sa nejedná o operačný zákrok, pacient nie je pod anestézou, nevyužívajú sa ihly, nehrozí riziko infekcie, nie je potreba nosiť žiadne bandáže, pacient nepotrebuje žiaden čas na rekonvalescenciu a môže sa bezprostredne po ošetrení vrátiť do bežného života.

Je však potrebné dodať, že existuje len jedna originálna, funkčná, bezpečná a patentovaná kryolipolýza, potvrdená a schválená FDA (Food and Drug Administration- americká organizácia zaoberajúca sa ochranou zdravia a bezpečnosti spotrebiteľa) a to je práve CoolSculpting.

Meranie a zakresľovanie ošetrovaných oblastí pred zákrokom Kryolipolýza Coolsculpting
Meranie a zakresľovanie ošetrovaných oblastí pred zákrokom Kryolipolýza Coolsculpting

Výhody kryolipolýzy oproti iným neinvazívnym metodám odstránenia tuku

Kryolipolyza je ako jediná založená na princípe apoptózy, čo je telu prirodzený mechanizmus programovanej smrti tukových buniek. Iné termálne metódy pomocou tepla spôsobujú naopak nekrozu, čo ma za následok dramatickejší priebeh po ošetrení. Keďže chlad spôsobuje lokálne znecitlivenie tkanív, je kryolipolyza považovaná za komfortnejšiu. HIFU a rádiofrekvenčné metódy zas percentuálne nedosahujú efektivitu kryolipolyzy.

Je kryolipolýza bezpečná?

Kryolipolýza vykonaná necertifikovaným prístrojom - napodobneninou, samozrejme, môže byt nebezpečná, spôsobiť omrzliny. Výhodou original prístroja Coolsculpting je jeho funkcia CoolControl a FreezeDetect, ktoré neustále počas cyklu monitorujú tkanivá a pri podozrení, že niečo nie je v poriadku sa prístroj sám vypne, aby sa predišlo poškodeniu tkaniva.

image2
Bezpečný a patentovaný prístroj Zeltiq Coolsculpting na kryolipolýzu

Ako prebieha ošetrenie pomocou kryolipolýzy Coolsculpting ?

Po konzultácii a diagnostike sa prejde k zakresleniu oblastí ošetrenia. Následne sa s pacientom dohodne, ktoré oblasti sa v danom sedení ošetria. Po aplikácii ochranných prostriedkov na kožu, na vopred zakreslenú oblasť nasadíme vákuový aplikátor a začneme 35-75 minútové ošetrenie 1-2 oblasti.

Pacient môže pociťovať ťah, pocit chladu, mierny dyskomfort. Tieto pocity zvyčajne ustúpia o niekoľko minút, keďže chlad pôsobí na kožu anesteticky. Po skončení cyklu nasleduje 2 minútová masáž a očistenie danej oblasti. Následne pacient odchádza alebo nasleduje ďalší cyklus (nasatie).

Príprava a rekonvalescencia po kryolipolýze Coolsculpting

Tento zákrok nevyžaduje žiadnu rekonvalescenciu, po jeho vykonaní sa pacient môže vrátiť do bežného života, taktiež nie je nutná žiadna špeciálna príprava.

Pri kryolipolýze Coolsculpting je klient uložený na lôžko
Pri kryolipolýze Coolsculpting je klient uložený na lôžko

Je potrebné nosiť sťahovacie prádlo?

Nie, pacient si po vykonaní zákroku môže obliecť bežný odev, v ktorom prišiel.

Aký je výsledok a ako dlho je efekt po kryolipolýze Coolsculpting vidieť?

Prvé výsledky sú badateľné väčšinou po uplynutí prvých 30 dní od prvého zákroku, kedy sa pacient dostaví na kontrolu a podľa potreby už je možné vykonať druhé sedenie. Plný efekt ošetrenia sa rozvinie do 90 dní.

Výsledok kryolipolýzy je trvalý, proces apoptózy ako programovanej smrti buniek, na ktorom je táto metóda založená, je nezvratný- počet tukovych buniek sa viac nezvýši.

Kedy je Coolsculpting kryolipolýza vhodná?

Toto ošetrenie nemá obmedzenie z hľadiska ročného obdobia, keďže nespôsobuje fotosenzibilitu a rany, ktorých hojenie zhoršuje teplo.

1 cyklus - nasatie brucha pri Kryolipolýze Coolsculpting
1 cyklus - nasatie brucha pri Kryolipolýze Coolsculpting

Kryolipolýza ako korekcia pri nerovnostiach po klasickej tumescentnej liposukcii

Po konzultacii a zhodnotení indikácie lekárom sa v niektorých prípadoch tieto nerovnosti korigujú za pomoci Coolsculpting.

Cena Coolsculpting kryolipolýzy 

Cena 1 cyklu (nasatia) je od 490 EUR, pri väčšom aplikatore - CoolAdvantage plus je cena 590 EUR za 1 cyklus. U párových častí tela sa vykonávajú 2 cykly (2 nasatia).

Publikované: 30.10.2019

Diskusia k téme

Kryolipolýza - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.