Zväčšenie prsníkov (Augmentácia)

Výber implantátov

Klara55
Visitor
Presov
Príspevkov: 2
Poslať súkromnú správu

Výber implantátov

Dobrý deň. Mám už naplánovaný termín operácie, bola som už na konzultácii. Môj problém je, že sa neviem rozhodnút, aky typ implantátov si mám vybrat. 1.možnosťou su okruhle, 270ml, alebo anatomické 250 ml. Ja som velmi chcela anatomické,aby to vyzeralo velmi prirodzene, ale môj operater mi skôr odporúča tie okruhle. Dôvodom je aj väčšie riziko posunutia implantátu. Bojím sa, že v plavkách mi to bude vidiet na prvý pohlad, lebo mám útly hrudník.
Moja výška: 167cm, váha 52 kg. Vopred ďakujem za odpoveď.

(0)
   odpovedať   

Všetky reakcie na túto tému

MUDr. Marek Šipka
silver member Premium member
Plastická chirurgia
Bratislava, Pezinok
Príspevkov: 29  ( 3)

Dobrý deň. Aj s okrúhlymi implantátmi sa dá docieliť prirodzený tvar Vašich prsníkov. Všetko zaleží od Vašich proporcií na hrudníku, terajšieho tvaru prsníkov, veľkosti prsnej žlazy, hrúbky kože s podkožným tkanivom. Riziko posunutia, event. rotácie implantátu je minimálne ak sa vkladá pod sval a nevenujete sa kulturistike.
S pozdravom Dr. Šipka

(0)
   Reagovať   
MUDr. Rastislav Trška PhD.

silver member Basic member
Plastická chirurgia | viacej Chirurgia
Bratislava, Prievidza
Príspevkov: 27

Odpoveď na MUDr. Marek Šipka

Dobrý deň!
Pokiaľ chcete čo najprirodzenejší tvar prsníkov je pre Vás vhodný anatomický (kvapkovitý) tvar prsníkov. Riziko posunutia implantátov je rovnaké bez ohľadu na ich tvar, riziko pootočenia implantátu je teoreticky väčšie u anatomického implantátu ( v praxi som sa s tým ešte nestretol). Veľkosť implantátov je potrebné zvážiť podľa určitých meraní na Vášom hrudníku tak, aby sa vybrali " na mieru" - a zvolila sa čo najoptimálnejšia veľkosť a projekcia implantátu.
S pozdravom MUDr.Trška Rastislav,PhD.

(0)
   Reagovať   
Avelane Clinic
platinum member Premium member
Nitra
Príspevkov: 9

Dobrý deň,
každý typ implantátu /okrúhly alebo anatomický/ má svoje prednosti. Ktorý z nich bude pre Vás ideálny, a tiež akej veľkosti, projekcie a mäkkosti, je potrebné určiť podľa presného biodimenzionálneho merania. Preto Vám doporučujem dôverovať chirurgovi, ktorého ste si vybrala. Prajem pekný deň!

S pozdravom,
MUDr.Imrich Kováč
Avelane clinic

(0)
   Reagovať   
Centrum plastickej & estetickej chirurgie
Košice
Príspevkov: 32

Dobrý deň,
výber implantátov je individuálny,je to zhoda medzi Vašimi predstavami a anatomickými možnosťami,určite by som dôveroval Vašemu chirurgovi,ktorý viem správne doporučiť.Tiež si myslím že aj s okrúhlymi implantátmi sa dá dosiahnuť prirodzený tvar aj ked v niektorých prípadoch je vhodnejší skôr anatomický.
S pozdravom
MUDr.Miroslav Gluck
www.plastickachirurgia.sk

(0)
   Reagovať   
MUDr. Dušan Guba PhD.
Plastická chirurgia
Bratislava
Príspevkov: 152  ( 3)

Prajeme Vam dobry den.
Je potrebne poznamenat, ze ani vyska, ani vaha nie su smerodajnym udajom.
Prirodzeny tvar je mozne dosiahnut aj jednym aj druhym typom, zavisi predovsetkym od charakteru a tvaru vasho sucasneho poprsia. S pozdravom, dr D.Guba, Odd.plast.chirurgie, ULK, Bratislava

(0)
   Reagovať   
Noname
Visitor
Trencin
Príspevkov: 1
Poslať súkromnú správu

Ahoj Klara55,
ja by som ti jednoznacne odporucila anatomicke Mentor drop ale nie 270ml, co si myslim ze pri tvojej vyske ak chces mat krasne plne trojky je vhodnejsie min. 300ml, neodporucam ti MUDr. Dusana Cervena nakolko moja kamaratka bola u neho chcel plne trojky pri jej vyske 175cm jej odporucil okruhle 300ml Eurosilicone Round Collection a po 6mesiacoch bola nespokojna moznost bola reoperacia ale za skoro rovnaku cena ako platila na zaciatku, tak sa rozhodla pre MUDr. Gluck a teraz je s vysledkom absolutne spoojna.

(0)
   Reagovať   
MUDr. Imrich Kováč
Plastická chirurgia
Nitra
Príspevkov: 63  ( 1)

Odpoveď na Noname

Dobry den,
spravny vyber implantatov zavisi hlavne od dokladneho biodimenzionalneho merania, ale v podstatnej miere aj od dokladnej analyzy pacientkynych poziadaviek na vysledny efekt. Preto chcem zdoraznit dolezitost komunikacie medzi operaterom a pacientkou.

S pozdravom,
MUDr. Imrich Kovac
Avelane clinic

(0)
   Reagovať   
anonym
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu

Pekny vecer prajem,chcela by som sa opytat...dnes som bola na konzultacii,ale chcela by som si precitat aj iny nazor.Som po dvoch detoch,mam 43 kil,vyska 165 a prsia..hrudnik s bradavkami,pan doktor mi odporucil slzy,co sa mi aj paci a velkost 230 ml,alebo mozno aj 270...skor sa priklanal k 230 a pod zlazu.Chcem len vediet,ci to bude primerane mojej postave a ci tie 230 nebudu velmi male,a v opacnom pripade 270 asi uz velke.Preco napr.mi nedal take 250....

(0)
   Reagovať   
Stancula22
Visitor
Kosice
Príspevkov: 5
Poslať súkromnú správu

dobry den baby. 7.marca som objednana na operaciu v klinike CHirmed k doktorovi Magdovi. mam 158cm, vahu 47kg, a odpoucil mi okruhle implantaty vo velkosti 330ml. myslite ze to taci alebo si mam dat väcsie?

(0)
   Reagovať   
Sara
Visitor
Bratislava
Príspevkov: 26
Poslať súkromnú správu

Dobrý deň,
v marci mám naplánované zväčšenie prsníkov, pričom mi pán doktor odporučil okrúhly implantát, vysoký profil, veľkosť 450 al. 500ml. Nakoľko som samotné veľkosti pred konzultáciou neriešila (dôverovala som lekárovi), spomínané objemy ma trochu zaskočili a tak som sa radšej priklonila k alternatíve 450ml.
Meriam 172cm, vážim 57kg, pod prsiami mám cca 84cm, cez prsia 87cm a košík slabé A-čko... Ako sa blíži samotný deň D, začínam mať dilemu, či by som predsa radšej nemala ísť do 500ml? Nechcem megaprsia, no keď už do toho idem, nech to stojí za to a nech potom neriešim to, čo pomerne veľa žien po operácii, že mohli byť aj väčšie:)
Ďakujem za rady, skúsenosti a názory...

(0)
   Reagovať   
Stancula22
Visitor
Kosice
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na Stancula22

prosim vas poradte mi. dne som bola na predoperacne vysetrenia USG prsnikov. na pravom prsniku nemam nic a na lavom mam 3 cysty, 3,5 a 4,5mm. vadi to? mozem podstupit augumentaciu??? potrebovala by som odborne rady. prosim vas

(0)
   Reagovať   
Sara
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na Sara

Dobrý deň,
v marci mám naplánované zväčšenie prsníkov, pričom mi pán doktor odporučil okrúhly implantát, vysoký profil, veľkosť 450 al. 500ml. Nakoľko som samotné veľkosti pred konzultáciou neriešila (dôverovala som lekárovi), spomínané objemy ma trochu zaskočili a tak som sa radšej priklonila k alternatíve 450ml.
Meriam 172cm, vážim 57kg, pod prsiami mám cca 84cm, cez prsia 87cm a košík slabé A-čko... Ako sa blíži samotný deň D, začínam mať dilemu, či by som predsa radšej nemala ísť do 500ml? Nechcem megaprsia, no keď už do toho idem, nech to stojí za to a nech potom neriešim to, čo pomerne veľa žien po operácii, že mohli byť aj väčšie:) Vedel by mi niekto poradiť, ako sa rozhodnúť?
Ďakujem za rady, skúsenosti a názory...

(0)
   Reagovať   
petra
Visitor
Poslať súkromnú správu

Dobry den,ja mam naplanovanu operaciu o dva tyzdne a velkost jedneho implantatu je 450 a druheho 400ml nakolko sa u mna bude aj korigovat ta velkost tym,ze mam krivu chrbticu trochu a tym padom aj jednu stranu hrudnika malicko vychylenu..momentalne mam prsia asi tak jednotky alebo nuly :)moj chirurg povedal,ze budem mat take pekne stvorky ale tu podprdu co budem mat potom mam mat 80 B takze tomu absolutne nerozumiem,aj som sa ho pytala ale v tom strese som asi zabudla co mi pvedal:)..tak dufam,ze tie prsia nebudem mat male...viete mi niekto k tomuto nieco povedat?popripade poslat foto tych 400 resp 450tiek? :) diky

(0)
   Reagovať   
Avelane Clinic
Nitra

Odpoveď na Sara

Dobrý deň,
pri Vašej výške a rozmeroch hrudníka to určite nebudú "megaprsia". Tiež rozdiel 50ml nie je veľký, preto si pokojne môžete dať aj 500ml implantáty.

S pozdravom,
MUDr.Imrich Kováč
Avelane clinic

(0)
   Reagovať   
MUDr. Imrich Kováč
Plastická chirurgia
Nitra

Odpoveď na Stancula22

Dobrý deň,
samotné cysty, ktoré sa výrazne nemenia a pravidelne sa sledujú, nie sú prekážkou pri augmentácii. Vždy je to však na rozhodnutí operatéra, ktorý má k dispozícii Vaše sonografické vyšetrenie a najlepšie pozná Váš zdravotný stav.

S pozdravom,
MUDr. Imrich Kováč
Avelane clinic

(0)
   Reagovať   
Sara
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na Avelane Clinic

Dakujem pekne, pan doktor, pomohli ste mi...
Este mozno otazka, ci by naplanovana fixacna podprsenka vel. 75C, za predpokladu, ze by som zvolila implantat 500ml, ostala v takej istej velkosti, al. by podla Vas bola potrebna vacsia?
Dakujem!

(0)
   Reagovať   
MUDr. Imrich Kováč
Plastická chirurgia
Nitra

Odpoveď na Sara

Dobrý deň,
asi ste uviedli chybný rozmer hrudníka pod prsiami 84cm alebo veľkosť podprsenky 75cm. Tento údaj má byť približne rovnaký, alebo podprsenka o pár cm väčšia. Čo sa týka košíkov, predpokladám, že veľkosť C bude v poriadku. Zo skúsenosti však viem, že veľmi záleží od výrobcu podprsenky, aká veľkosť Vám bude sedieť najlepšie /niekedy sa to líši aj o +5cm/. Preto našim pacientkám podprsenku dávame priamo u nás na klinike, aby nemali starosti s výberom a prípadne výmenou podprsenky.

S pozdravom,
MUDr. Imrich Kováč
Avelane clinic

(0)
   Reagovať   
Sara
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na MUDr. Imrich Kováč

...mate pravdu, prepacte, islo o chybny udaj, pod prsiami mam cca 80-81 cm.
Na zaklade merani na konzultacii a za predpokladu velkosti implantatatov 450ml, mi bola navrhnuta fix. podprsenka 75C... Pytala som sa preto, lebo si ju musim pred operaciou objednat spolu s implantatmi (spol. Siklienka).
Nakolko som vsak uviedla mylny udaj ohladom svojho hrudnika je otázne, ci by spominanych (a Vami odobrenych) 500ml nebolo na moju postavu privela...?!
Este raz sa odpravedlnujem a dakujem:)

(0)
   Reagovať   
MUDr. Imrich Kováč
Plastická chirurgia
Nitra

Odpoveď na Sara

Dobrý deň,
pri type podprseniek, ktoré používame v Avelane clinic by ste dostali podprsenku 80C až 85C. Ako som spomínal, číslovanie veľmi zálaží od výrobcu podprsenky, preto je možné, že Vy budete mať iné číslovanie, príp. košík. Ak máte nejaké pochybnosti, určite sa poraďte s operatérom. Pri rozmere hrudníka 81cm a prsiach slabé A si nemyslím, že pevné C prsia by boli priveľa...

S pozdravom,
MUDr.Imrich Kováč
Avelane clinic

(0)
   Reagovať   
Sara
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na MUDr. Imrich Kováč

Dakujem velmi pekne, pan doktor...

(0)
   Reagovať   
Sara
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu

Dobrý deň,
o 2 mesiace idem na augmentáciu a pán doktor mi navrhol vicero alternatív veľkosti implantátov - podľa toho, čo od daného zákroku očakávam, teda, akú výslednú veľkosť....nakoľko som počas konzultácie ešte ani sama nevedela, aké veľké prsia by som vlastne chcela, dohodli sme sa, že si to premyslím.
Meriam 171 cm, vážim 57kg a pod prsiami mám cca 80cm, košík menšie A. Jednou z možností, o kt.sme hovorili, bol aj okrúhly implantát, 500ml, vysoký profil. Vzhľadom k tomu, že mám za sebou množstvo prečítaných diskusných príspevkov a rád žien, kt.už majú "po", nechem, aby sa aj mne stalo to často spomínané "kebyže viem, idem do väčších" al. "už sa mi zdajú primalé":)
Chcela by som preto 500ml implantát, no bojím sa, či to nie je na prvý krát priveľa, alebo aby som potom nemala príliš veliké prsia (vulgárne veľké a neprimerané k postave sa mi totiž nepáčia). Na druhej strane, keď už idem takýto zákrok podstúpiť - či už čo do bolesti, financií a následných obmedzení, nech to stojí za to.
Ďakujem za pomoc:)

(0)
   Reagovať   
Stancula22
Visitor
Kosice
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na Stancula22

chcela by som sa spytat. v utorok mam operaciu a mam nadchu. kazdy den pijem caj, lezim ale neberiem ziadne tabletky. pmaly mi to ustupouje. moze sa vykonat augumentacia?

(0)
   Reagovať   
jaja12
Visitor
Bratislava
Príspevkov: 3
Poslať súkromnú správu

urcite anatomicke,hlavne,ked si utla a nemas na hrudniku vela tuku

(0)
   Reagovať   
jaja12
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na anonym

ak si velmi stihla,dajte implantaty radsej pod sval.mimochodom vrele odporucam mudr.Tršku,po osobnej skusenosti.Velky odbornik,skvely doktor aj po ludskej stranke,tymto ho pozdravujem a velmi pekne dakujem za jeho 100% odvedenu pracu

(0)
   Reagovať   
Sara
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na jaja12

Ahoj, dakujem Ti.... Avsak aj ked som stihla, az tak utla nie (mam aj plecia, sirsi chrbat a ani 80 cm pod prsiami nie je uplne malo). Pan doktor mi preto mohol na konzultacii odporucit preto az take implantaty....a podkozny tuk je udajne v poriadku:)
Co sa tyka tvaru, vazne tam mam toho malo a mna sa paci, ked je objem aj hore. Akurat, ze bilancujem ohladom objemov (450, al.500ml) mne by sa pacili take slabsie 4-ky:)

(0)
   Reagovať   
jaja12
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na Sara

hoci sa 50ml zda byt "nic",meni to rozmery implantatu,mozno aj o1 cm,takze si predstav,ze bude tym padom vyssi aj sirssi,dufam,ze to spravne vyvodzujem,skus si pozriet velkostnu tabulku vyrobcu znacky,ktoru ti navrhol lekar

(0)
   Reagovať   
Sara
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na jaja12

Sirsi je asi o 1 mm a vyssi o 5 mm, takze podla mna to nie je az taky rozdiel, hoci je jasne, ze nieco to urobit musi:)

(0)
   Reagovať   

silver member Basic member
Bratislava, Prievidza
Príspevkov: 27

Odpoveď na Sara

Dobrý deň!
Výsledný vzhľad prsníkov závisí od viacerých faktorov - jedným z rozhodujúcich je šírka hrudníka (ktorá obvykle priamo súvisí s obvodom hrudníka pod prsiami). Objem implantátu - teda koľko ml má implantát - je výsledkom predoperačných meraní, kde plastický chirurg musí určiť akú šírku,výšku a projekciu bude mať implantát a až z týchto parametrov je možné určiť výsledný objem implantátu.
Podľa Vami zadaných parametrov(výška,hmotnosť a obvod hrudníka pod prsiami) si myslím že rozmerovo vhodne zvolený implantát by nemal byť "vulgárny" - treba samozrejme brať do úvahy aj šírku Vašich bokov, hmotnosť a veľkosť Vašich prsníkov pred zákrokom.
Či je možné vložiť takýto implantát pri prvej augmentácii závisí opäť od viacerých faktorov, najmä však od elasticity Vašich mäkkých tkanív - to sa dá zisť pri konzultácii.
V prípade záujmu ma kontaktujte na XXXXXXXXXXXX alebo XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
S pozdravom MUDr.Trška Rastislav,PhD.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(0)
   Reagovať   
mi321cb
Visitor
Banska Bystrica
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na Noname

Mozem poprosit Klaru55 alebo Noname,aby sa mi ozvali?????

(0)
   Reagovať   
Klara55
Visitor
Presov
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na mi321cb

Zdravím, mala som sa ozvat, napíšte mi prosím priamo na
klaracapikova@zoznam.sk.

(0)
   Reagovať   
Siss123
Visitor
Kosice
Poslať súkromnú správu

Dobrý deň, bola som na troch konzultáciach a na každej mi navrhli absolútne odlišnú veľkosť aj profil implantátov. Meriam 174cm, vážim 50kg, obvod pod prsiami mám 68cm, veľkosť podpsenky mám 70A. Ešte musím spomenúť, že všetci sa zhodli iba v tvare implantátov(okrúhle), všetko ostatné dokonca aj umiestnenie implantátov sa líšilo. Vopred veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek odpoveď resp. radu.

(0)
   Reagovať   
MUDr. Jiří Paděra - Perfect Clinic

MUDr. Jiří Paděra - Perfect Clinic
bronze member Basic member
Praha
Príspevkov: 2066  ( 9)

Odpoveď na Siss123

Dobrý den, člověk není matematická úloha aby bylo jediné možné a správné řešení. Zcela logicky pokud Vás vyšetřilo více lékařů, nemohou mít stejný názor. Ani z Vašeho dotazu vůbec nevyplynulo, jak veliká vlastně prsa si představujete. A to je to nejdůležitější. Tedy i když děkujete za odpověd, vpodstatě odpovědět bez základních informací nelze. dr. Paděra

(0)
   Reagovať   
Košice

Dobrý deň,
je to tak ako píše Dr.Paděra,ide o nejaký konsenzus medzi Vašimi predstavami a anatomickými možnosťami.
S pozdravom
MUDr.Miroslav Gluck

(0)
   Reagovať   
MUDr. Dušan Guba PhD.
Plastická chirurgia
Bratislava
Príspevkov: 152  ( 3)

Odpoveď na Siss123

Prajeme Vam dobry vecer, Nie je mozne vam myslim uplne a zodpovedne odpovedat ohladom vyberu implantatov, a samozrejme ani chirurga. Taktiez nie je celkom zrejme, co povazujete za "absolutne rozlisne velkosti a profily".... Vyber urcite doporucujem na zaklade mene a vysledkoch pracoviska a samotneho chirurga. S pozdravom , dr.D.Guba, Odd.plast.chirurgie, Bratislava

(0)
   Reagovať   
Stancula22
Visitor
Kosice
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na MUDr. Dušan Guba PhD.

dobry vecer. som 6 tyzdnov po augumentacii a mam pravy prsnik väcsi ako lavy. mala som mensiu asymetriu pred operaciou ale lekar mi povedal ze po operacii to bude menej viditelne. bola som aj na ct lebo som mala problem s dychanim a mala som podozrenie na plucnu emboliu a tam mi povedali ze mam na tom pravom prsniku implantat posunuty vyssie a ruhy nizsie. moze sa to este upravit ? alebo je to uz trvale? mala by som navstivit svojho operatera? co sa s tym da robit?

(0)
   Reagovať   
Košice

Odpoveď na Stancula22

Dobrý deň,
určite by som neváhal a navštívil by som svojho operatéra a všetko s ním prebral,
každopádne je 6 týždňov ešte krátka doba na konečné hodnotenie výsledku.
S pozdravom
MUDr.Miroslav Gluck
www.plastickachirurgia.sk

(0)
   Reagovať   
sparx
Visitor
Bratislava
Poslať súkromnú správu

Dobry den,bola som na konzultacii,mam zaujem o okruhle implantaty,doktor mi navrhol 350 ml,mne sa to zda vela,nechcem mat velke prsia,nieco tam predsa len mam,teraz nosim 75-80 B,mam 60 kg a vysku 168cm,cez boky mam 92 cm,mam sirsie plecia,skor mi ide o vyplnenie a vytvarovanie prs ako mat velmi velke prsia,dakujem

(0)
   Reagovať   
pupatko
Visitor
Trnava
Poslať súkromnú správu

Dobrý den, prajem, na konzultácii som ešte nebola, lebo som len 1 mesiac po ukončení dojčenia (po 2 deťoch)- (kedy najskor sa odporúča zvačšiť prsníky?), mam výšku 181 cm, 70 kil, cez prsia- 90 cm, pod prsiami 83 cm. Mám športovu postavu, širšie ramena, prsia mensie B-čka. Chcela by som také pekne poriadne trojky. Kolko ml by ste mi odporučili? 400 by bolo veľa? Chcela by som prsia samozrejme čo najprirodzenejšie, čiže asi skor anatomické, ale kvoli cene by som radšej preferovala okruhle- viem, že sa dá docieliť aj okruhlymi implatátmi prirodzený vzhlad, ale bojím sa aby som nemala na hrudniky na 2 pologule :)Mam strop ktorý by som nechcela prekročiť- 2300 eur so všetkým- a myslím si že za tuto cenu anatomické prsníky mať nebudem...dakujem vopred za odpoved

Priložené fotografie

(0)
   Reagovať   
Ľutujeme, ale táto diskusia bola zablokovaná. Nebudete do nej môcť pridať žiadne ďalšie príspevky.

Vytvorte novú diskusiu v téme Zväčšenie prsníkov (Augmentácia).

Komerčná správa: Rozhodli ste sa pre plastickú operáciu? Chcete, aby vzhľad jazvy bol čo najlepší? Chcete urýchliť vstrebávanie opuchov a krvných podliatin po operácii a podporiť nekomplikované hojenie?