MUDr. Ján Sokolík

MUDr. Ján Sokolík

Žiadne recenzie
Ohodnotiť
Jilemnického 532/2, Trenčín, Trenčiansky kraj
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Ján Sokolík
MUDr. Ján Sokolík
Žiadne recenzie
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.

Informácie

V roku 1966 získal červený diplom a titul MUDr. na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity so sídlom v Brne. Plný vedomostí a túžby pomáhať pacientom sa zamestnal na očnej klinike Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Martine, kde bol sekundárnym lekárom. Okrem práce v ambulancii však stále študoval, vďaka čomu sa v súčasnosti môže pochváliť atestáciou z oftalmológie. K jeho úspechom možno zaradiť aj obhajobu práce so zameraním na ochorenia makulárnej časti sietnice, vďaka čomu mu k menu pribudol ďalší vedecký titul – CSc.

MUDr. Ján Sokolík CSc. pôsobil od roku 1982 do roku 2010 ako primár očného oddelenia. Po transformácii na Fakultnú nemocnicu zastával funkciu prednostu a primára očnej kliniky FN Trenčín. Počas posledných piatich rokov pôsobenia na klinike bol na pozícii hlavného odborníka MZ SR pre oftalmológiu, čím sa výrazne podieľal na formovaní koncepcie celého očného lekárstva na Slovensku. Taktiež patri k prvým lekárom, ktorý vykonávali implantáciu umelej vnútroočnicovej šošovky či operácie zadného očného segmentu.

Spolu so synom MUDr. Jánom Sokolíkom mladším založil v roku 2010 súkromné očné centrum Sokolík, ktoré sa špecializuje na liečbu a diagnostiku ochorení oka. Pacientom poskytuje služby komplexného očného vyšetrenia, liečbu sivého, zeleného zákalu a tiež aj makulárnej degenerácie. Vzhľadom na výborné prístrojové vybavenie môžu pacienti využiť aj špecializované vyšetrenia k akým patrí aberometria, laserova liečba, pachymetria a ďalšie.

K pomerne častým problémom pacientov prichádzajúcich do Očného centra Sokolík patria ochorenia sietnice, na ktoré sa MUDr. Ján Sokolík špecializuje. Prostredníctvom očného tonografu a ďalších prístrojov dokáže včas diagnostikovať, prípadne presne určiť mieru poškodenia sietnice a zahájiť adekvátny liečený proces či už za pomoci lasera alebo malým chirurgickým zákrokom.

MUDr. Ján Sokolík ordinuje a vykonáva operačné zákroky v Očnom Centre Sokolík, ktoré sídli na ul. Jilemnického 532/2 v budove bývalého Slovakotextu v Trenčíne. Na vyšetrenie sa môžete objednať tak online, ako aj telefonicky pondelok – piatok od 7:00 do 15:30.

Certifikáty

  • Oftalmológia

Hlavné zákroky

Plastická chirurgia

Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.

Zodpovedané otázky

Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.