Klinika plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie - FN L. Pasteura

Klinika plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie - FN L. Pasteura

Žiadne recenzie
Ohodnotiť
Rastislavova 43, Košice, Košický kraj
Klinika plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie - FN L. Pasteura
Klinika plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie - FN L. Pasteura
Žiadne recenzie

Informácie

V centre pozornosti lekárov z Kliniky plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie FN L.Pasteura sú pacienti, ktorých trápia vrodené vývojové chyby, rôzne typy poranení či už v oblasti tváre, alebo rúk. V portfóliu zákrokov sa však nachádzajú aj operácie deformácií rúk a iných časti tela predovšetkým po úraze.

Klinika má za sebou dlhoročnú históriu, spočiatku vo forme oddelenia plastickej chirurgie, z ktorého sa neskôr v roku 1968 stala klinika. Aktuálne je k dispozícii nielen pacientom s vyššie spomínanými problémami, ale tiež študentom Lekárskej fakulty UPJŠ, pre ktorých je strediskom praktickej výučby.

Aktuálne tvorí kliniku plastická ambulancia, rázštepová ambulancia, operačné sály a lôžková časť s kapacitou až 20 lôžok, ktoré sú doplnené jednou, nadštandardne vybavenou izbou pre náročnejších klientov. Primárom kliniky je MUDr. Vladimír Pastva, renomovaný plastický chirurg, ktorý má na starosti tím 8 lekárov a niekoľkých zdravotných sestier.

Na klinike plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie v Košiciach sa vykonávajú prioritne operácie rázštepov najmä v oblasti pier a podnebia. Pomoc tu však nájdu aj pacienti s deformáciami končatín, poraneniami v tvárovej oblasti a na horných končatinách. Na liečbu jednotlivých defektov využívajú odborníci prevažne mikrochirurgickú techniku presunu voľných lalokov. Cudzie im však nie sú ani liečebné metódy kožnej chirurgie, ktorá má svoje uplatnenie najmä pri liečbe nádorov kože či už zhubných, alebo naopak nezhubných. Netreba zabúdať ani na zákroky estetickej chirurgie, teda prevažne korekcie rôznych estetických chybičiek uberajúcich na sebavedomí a kráse.

Klinika plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie ponúka pacientom kvalitné služby, za ktorými stoja uznávaní lekári, z ktorých značná časť zastáva tiež funkciu krajského odborníka Ministerstva zdravotníctva SR. Okrem výborného personálneho obsadenia sa môže klinika pochváliť aj certifikátmi vzťahujúcimi sa na kvalitu integrovaného a environmentálneho manažérstva.

Klinika má sídlo v Košiciach, na ul. Rastislavova č. 43, konkrétne na prízemí IV. pavilónu.

Možnosť videokonzultácie:

  • Nie

Možnosť financovania alebo splátok:

  • Nie

Obrázky (9)

Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.