MUDr. Drahomír Palenčár PhD

MUDr. Drahomír Palenčár PhD

(12 Recenzií) ·100% odporúča
Ohodnotiť
Ružinovská 6, Bratislava, Bratislavský kraj Zobraziť mapu
Obvykle odpovedá do 22 hodín
MUDr. Drahomír Palenčár PhD
MUDr. Drahomír Palenčár PhD
(12 Recenzií) ·100% odporúča

Informácie

  • 6359 návštevy profilu

MUDr. Drahomír Palenčár študoval na Lekárskej fakulte UK, kde v roku 1992 úspešne absolvoval štátnu skúšku z jednotlivých oblastí všeobecného lekárstva a získal titul MUDr. Štúdiu na Lekárskej fakulte UK v Bratislave zostal verný aj naďalej, vďaka čomu sa od roku 2006 môže pochváliť úspešným absolvovaním postgraduálneho štúdia so zameraním na odbor chirurgia.

V súčasnosti je MUDr. Drahomír Palenčár prednostom Kliniky Plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie Lekárskej fakulty UK a Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Od samotného vzniku, teda od roku 1951 si klinika na svoje konto pripísala niekoľko významných ocenení predovšetkým v oblasti genetického vyšetrenia a dispenzáru rázštepových chýb. Nemožno však opomenúť ani mikrochirurgickú techniku DIEP, ktorú ako jediná klinika na Slovensku využíva pri zákrokoch rekonštrukcie prsníka.

Súčasťou kliniky je vrátane jednotlivých ambulancií aj lôžková časť s 19-timi lôžkami pre dospelých pacientov a 18-timi lôžkami určenými deťom. Možnosť konzultovať svoj problém s odborníkom ponúka estetická poradňa, poradňa pre horné končatiny, mikrochirurgické zákroky a rázštepové chyby.

Klinika Plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie dáva šancu aj mladým nádejným lekárom študujúcim na Lekárskej fakulte UK, pre ktorých zastáva funkciu výučbovej základne.

MUDr. Drahomír Palenčár PhD. vykonáva jedinečný zákrok rekonštrukcie prsníka spomínanou mikrochirurgickou technikou. Základom zákroku je odobratie a zároveň oddelenie vlastného tkaniva z cievneho zásobenia a jeho transport na hrudník. Tam za pomoci mikroskopu prevedie lekár rekonštrukciu cievneho zásobenia uvedeného tkaniva.

Podobne ako sa dá zrekonštruovať prsník je možné aj bradavku. Pri bradavke je však nevyhnutné najskôr oddeliť bradavku a dvorec, ktorý sa rekonštruuje zvlášť či už s použitím vlastnej kože, alebo dodatočným dotetovaním. Bradavku lekár najskôr vymodeluje z kožného tkaniva, pričom podkožný tuk využije na tvorbu špeciálnych lalôčikov.

MUDr. Drahomíra Palenčára máte možnosť navštíviť na Klinike plastickej chirurgie LF UK UNB, ktorá sa nachádza v Pavilóne D na 2. poschodí v Nemocnici Ružinov.

Certifikáty

  • Plastická chirurgia

Recenzie (12)

4.9
priemerné hodnotenie
100% odporúča

On je uplne úžasný. Som veľmi vďačná, že práve on mi operoval dcéru 3x s ráštepom pery a podnebia. Po operácii pery som sa nemohla vynadívať, ako jej to dokonale zoperoval. Podnebie sa predpokladalo, že bude na viac operácii, no jemu sa to podarilo n...Čítať ďalej

MUDr. Palenčar je úžasný odborník

MUDr.Drahomír Palenčár je veľký odborník a má zlaté ruky

Zobraziť ďalšie recenzie
Požiadajte MUDr. Drahomír Palenčár PhD o bližšie informácie ohľadom zákroku
a odštartujte svoju veľkú zmenu!

Skutočné príbehy (3)

Korekcia prsnikov
Pán dr.Palenčár ...VELKY ODBORNIK VO SVOJEJ PROFESII... Vrelo kazdemu ODPORUCAM. Podstupila som korekciu prsníkov.Vysledný efekt bol nad moje očakávania. Este raz vrucna Vdaka za "zlaté ruky" pána Dr.
Výsledok je fantastický!

Koncom júna som na klinike plastickej chirurgie podstúpila rekoštrukciu prsníka po mastektómii z vlastného materiálu - z brušného laloka. Operácia trvala asi 6 hodín ale výsledok je vďaka MUDr. Palenčárovi a jeho tímu fantastický. Nový prsník...

Čítať ďalej
Požiadajte MUDr. Drahomír Palenčár PhD o bližšie informácie ohľadom zákroku
a odštartujte svoju veľkú zmenu!